Хърватия и Австрия също отиват на Европейско

Националният отбор на Хърватия се класираха по драматичен начин за европейските футболни финали догодина."Шахматистите" се добраха до обрат с 3:1 при домакинството си на Словакия, въпреки че изоставаха в резултата до почивката.

Словакия поведе през първата част чрез попадение на Роберт Боженик. След почивката Хърватия започна вихрено и в рамките на 15 минути постигна пълвн обрат. Никола Влашич изравни, а Бруно Петкович вкара за 2:1. Роберт Мак получи червен картон, а малко след това Иван Перишич вкара трети гол за хърватите, което тотално реши мача.

Хърватия печели групата със 17 точки, докато в последния кръг три тима ще се борят за второто място. Унгария е с 12 пункта, докато Уелс има 11, а Словакия 10.

Друг отбор, който се класира на Евро 2020 е Австрия. Това стана след успех над Сееврна Македония с 2:1. Голове на Давид Алаба и Щефан Лайнер осигуриха на "орлите" второто място в групата, докато лидетър Полша отдавна си бе осигурил място на шампионата на Стария континент.