Лацио се издъни срещу румънци

Румънският шампион ЧФР Клуж стигна до обрат и победа у дома срещу Лацио. Тимът от северната ни съседка се наложи с 2:1 над именития си съперник в мач от група "Е" на Лига Европа.

Срещата не започна лошо за "орлите", след като Бастос откри резултата в 25-ата минута, но в края на полувремето Чиприян Дяк изравни от дузпа. След паузата по-чистите положения определено бяха за домакините и четвърт час преди края те ликуваха. Билел Омрани първо нацели напречната греда с мощен шут от вътрешността на наказателното поле, а после реагира най-бързо и направи успешна добавка с глава – 2:1.

Така с 3 точки Клуж оглави групата пред Рен и Селтик, които имат по 1 след ремито 1:1 помежду си. Лацио е последен, а в следващия кръг през октомври приема у дома френския тим. За Клуж предстои визита на "Паркхед" срещу Селтик.