Юве се измъчи за трите точки срещу последния в класирането

Ювентус се наложи с 2:1 при визитата си на СПАЛ на “Паоло Маца" в среща от 25-ия кръг на Серия А. Страхотен мач направи звездата на "Старата госпожа" Кристиано Роналдо. Той откри резултата в 39-ата минута, като стана първият играч в историята на клуба с гол в 11 поредни мача от калчото.

Иначе CR7 прати топката във вратата на съперника още в петата минута, но попадението беше отменено поради засада. Дибала удари греда след хубаво изпълнение в 37-ата минута. Малко след това Роналдо бе точен за 0:1. Рамзи удвои след час игра с красиво попадение. Десет минути след това Андреа Петаня намали от дузпа и върна отбора си в мача.

До края имаше положения и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна. Ювентус е лидер в класирането с 60 точки. СПАЛ пък е последен с едва 15 пункта на сметката си.