Роналдо герой за Юве във двубоя за Суперкупата (видео)

Ювентус удари Милан с 1:0 в сблъсъка за Суперкупата на Италия. Единственото попадение в срещата реализира голямата звезда на "Старата госпожа" Кристиано Роналдо. CR7 беше точен с глава в 61-ата минута. Той засече с глава отлично подаване на Пянич. Седмицата се измъкна на ръба от засада, като беше покрит от Родригес и стреля слабо, но топката мина между ръцете на Донарума и спря в мрежата за 1:0. Попадението е негово 16-то за новия си клуб.

Втори гол на шампионите беше отменен в 68-ата минута, когато Дибала прати топката в мрежата след двойно подаване с Матюиди, който беше зад защитата. Франк Кеси беше изгонен в 74-ата минута. Той влезе изключително грубо в краката на Емре Джан, като заби бутоните си в крака му. След справка със системата за видео повторения VAR, съдията показа директен червен картон на халфа на "росонерите".

До края на срещата в Джеда двата отбора не успяха да стигнат до гол и така отличието бе за Ювентус.