Интер взе дербито на Милано

Голямото дерби между Интер и Милан завърши при резултат - 1:0 за "нерадзурите". "Дерби дела Мадонина", което бе от програмата на 9-ия кръг в Серия А вървеше към нулево равенство, но гол в добавеното време на Икарди донесе успеха на Интер. Двата тима изиграха сравнително равностоен двубой, като реферът отмени по един гол в двете врати.

Първо гол на Икарди в 11-ата минута не беше зачетен поради засада, която беше потвърдена от ВАР.  В 42-ата минута гол на Мусакио беше отменен поради засада, като и при това положение имаше нужда от намесата на ВАР.  Преди това - в 33-ата минута Де Фрай удари лявата греда на Донарума. След почивката темпото на игра леко намаля и двата тима по скоро гледаха да не допуснат гол, макар да имаше още няколко интересни ситуации. В добавеното време защитата на Милан закъсня с опазването на Икарди, който засече с глава далечно центриране и прати топката във вратата на "росонерите", фиксирайки крайния резултат.