Реал Мадрид спечели Ел Класико!

Испанският шампион Реал Мадрид спечели първото издание на Ел Класико през този сезон. "Белия балет" постигна успех с 3:1 при гостуването си на Барселона, а дербито бе от програмата на седмия кръг в Ла Лига.

Феде Валверде (5) даде аванс на своя отбор. Карим Бензема разсече защитната линия на каталунците, а Серхио Бускетс се отказа да следва Валверде и уругваецът остана сам срещу вратаря и реализира с удар по диагонала.

Три минути по-късно Жорди Алба напредна по левия фланг, Рафаел Варан покри засадата, което позволи на испанеца да подаде към Фати в наказателното поле. Младият талант на Барса изравни резултата с удар отблизо.

След почивката обаче Реал стигна до успеха. Серхио Рамос (63 - дузпа) даде нов аванс на отбора си. В 59-ата Клеман Лангле задържа за фланелката Рамос при статично положение. Съдията даде дузпа за тима от Мадрид, след намесата на ВАР. Ситауцията обаче бе повече от спорна. Серхио Рамос реализира непоколебимо от бялата точка - 1:2.

В 89-ата минута Нето допусна грешка и Реал покачи на 3:1.  Стражът на каталунците излезе да пресреща Винисиус, което остави вратата му незащитена. От това се възползва Лука Модрич, който реализира за 3:1.

Така Реал се отърси след две поредни загуби в рамките на няколко дни.