Луис Суарес с 2 гола и асистенция при повече от успешен дебют за Атлетико

Атлетико Мадрид записа категоричен успех над гостуващия Гранада - 6:1 в първия мач на "дюшекчиите" за сезона в испанската Ла Лига. Страхотен дебют за мадридчани направи Луис Суарес, който влезе като резерва в 70-ата минута и се отчете с два гола и асистенция.

Диего Коста даде тон за успеха, след като откри резултата още в деветата минута, а седем по-късно халфът Саул Нигес пропусна дузпа.

Анхел Кореа удвои актива на Атлетико в 47-ата минута, а Жоао Феликс също записа името си сред голмайсторите в 65-ата. В 70-ата минута Коста бе заменен от доскорошния играч на Барселона - Луис Суаерс. На него му бяха необходими само две минути, за да асистира на Маркос Йоренте, който бе точен за 4:0. В 85-ата уругвайската звезда на "дюшекчиите" реализира първия си гол. Йоренте върна жеста и даде голов пас за Суарес, а той с глава реализира петия гол за домакините. Малко след това се стигна до почетен гол за гостите, дело на Хорхе Молина. Мачът обаче не свърши тук.

В добавеното време Суарес намери за втори път съперниковата врата и оформи крайния резултат.