Дузпа и червен картон помогнаха за победата на Реал Мадрид над Бетис

Реал Мадрид се наложи с 3:2 при визитата си на Бетис в мач от третия кръг на Ла Лига. Още във втората минута се стигна до центриране на Менди отляво, а Бензема се разписа, но бе в положение на засада и попадението не бе зачетено. Все пак в 14-ата минута Реал отбеляза първия си зачетен гол за сезона. Карим Бензема прекрасно намери в наказателното поле Валверде, за когото не бе проблем да засече топката в мрежата.

До края на първата част обратът бе факт. В 35-ата минута великолепно центриране на Каналес намери Манди и той с глава прати топката във вратата столичани - 1:1. Само две минути след това Бетис нанесе своя втори важен удар в мача. Вилиам Карвальо получи топката от Фекир и стреля силно за 2:1.

Три минути след почивката Реал Мадрид изравни. Карвахал подаде към Бензема в наказателното поле, а Емерсон в опита си да я изчисти я насочи към собствената си мрежа. Ситуацията бе разгледана с ВАР поради съмнения за засада на Бензема, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

В 64-ата минута Бетис остана с човек по-малко. Йович остана сам срещу Роблес, а Емерсон настигна сръбския нападател и извърши нарушение. Ситуацията обаче бе спорна и се стигна до намесата на ВАР. Главният съдия все пак взе решение да извади червен картон за Емерсон.

До края мадридчани на няколко пъти бяха близо до гола, а в 82-ата минута получиха и дузпа, която обаче бе доста спорна. Рамос бе точен от бялата точка и донесе победата на своя отбор.