Лопетеги: Показахме характер

Старши-треньорът на Севиля Хулиен Лопетеги коментира волевата победа на отбора си над Атлетик с 2:1 в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион.

"Победата бе много важна, защото всеки път остават все по-малко мачове. Срещата обещаваше да бъде трудна, особено когато противникът излезе напред, без да направи нищо за това. Това бе морално трудно, но отборът ми показа характер и амбиция да се върне в играта.

Първото полувреме протече много равностойно, но през второто полувреме надиграхме съперника от началото до края. Вкарахме два гола, но можехме да вкараме повече. Сега трябва да играем с Майорка, която днес спечели и ще иска да спечели отново, за да остане в Примера. Такива тимове са много опасни, защото се борят за живота си. Трябва да си починем добре и да се подготвим за мача", заяви Лопетеги.