Атлетико Мадрид удари Виляреал и се изкачи на трето място в Ла Лига

Атлетико Мадрид спечели срещу гостуващия Виляреал с 3:1 в среща от 25-ия кръг на испанския футболен шампионат. Така възпитаниците на Диего Симеоне се изкачиха на трето място в Ла Лига с 43 точки актив, на 12 точки зад лидера Барселона.

Гостите от Виляреал откриха резултата в 16-ата минута с гол на Пако Алкасер. Той овладя на границата на наказателното поле и с мощен удар не остави шансове на Облак. До края на частта обаче "дюшекчиите" успяха да изравнят чрез Анхел Корея, който се разписа в 40-ата минута.

Началото на втората част бе спокойно до 64-тата минута, когато Коке оформи пълния обрат и с лесен удар с глава от близък ъгъл елиминира вратаря.

В 74-ата минута резултатът вече бе 3:1 в полза на Атлетико след попадение на Жоао Феликс, чийто удар бе неочакван за Серхио Асеньо.