Класика за Севиля срещу Хетафе

Севиля спечели с 3:0 при гостуването си на Хетафе в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Едва в края на полувремето падна и първия гол в двубоя. Регилон пусна отличен пас към Окампос, който от няколко метра беше точен.

В 67-ата Фернандо удвои след намеса на ВАР. Първоначалното флагът беше вдигнат за засада, но след проверката попадението беше зачетено. Стигна се и до трети гол в полза на севилци. В 75-ата минута Кунде получи отличен пас и беше точен с гол, който не остави шансове на вратаря Сориа.

Нова промяна в резултата, въпреки даденото продължение, нямаше и така Севиля временно се настани на третото място в подреждането. Хетафе остава четвърти, като има само с пункт по-малко от днешния си опонент.