Барселона се спаси в последната минута и отива на 1/8-финал за Купата

Барселона се класира за 1/8-финалите за Купата на Краля. Това стана факт след много трудна победа с 2:1 като гост на третодивизионния Ибиса.

Хавиер Перес откри за домакините, които изиграха много силно първо полувреме. Той откри резултата в 9-ата минута, когато изпревари Пуч и се възползва от пас на Раи, давайки аванс на тима си.

След почивката Барса също изпитваше затруднения, но успя да се спаси с голове на Антоан Гризман (72 и 94). При изравнителния гол заслуга имаше Френки де Йонг, който изведе чудесно французина с вертикално подаване по земя. Гризи пък насочи хладнокръвно с първото докосване - 1:1 с удар от 12 метра.

В добавеното време французинът проби отляво на наказателното поле и успя да преодолее Херман с техничен удар, пращайки топката в близост до дясната греда, носейки победата на Барса.