Барса се изкачи до първо място, но даде голяма жертва

Испанският шампион Барселона записа успех с 4:2 над гостуващия Севиля в среща за челната позиция от кръга на Ла Лига. Каталунските фенове обаче напуснаха притеснени заради контузията в лакътя на Лионел Меси, която може да го извади от сметките за Ел Класико срещу Реал Мадрид на 28 октомври.

Аржентинецът изигра добър мач и дори даде асистенция за гола на Филипе Коутиньо още във 2-ата минута. В 12-ата минута Лео отбеляза 2:0, а в 16-ата получи контузия, която го извади от игра. Останалите две попадения за домакините бяха дело на Луис Суарес (63-дузпа) и Иван Ракитич (88). За севилци се разписаха Пабло Сарабия (79) и Луис Муриел (90).

Силен мач направи и стражът на каталунците Марк-Андре тер Стеген, който се отчете с няколко зашеметяващи спасявания. С успеха Барса натрупа преднина от четири точки пред Реал Мадрид и две пред Севиля и Атлетико Мадрид и една пред Алавес.