Десет от Барса с грешна стъпка у дома

Шампионът на Испания Барселона стигна само до 2:2 при домакинството си на Жирона в мач от 5-ия кръг на Ла Лига. Трябва да се отбележи, че домакините играха почти час с човек по-малко след директния червен картон на Клеман Лангле в 35-ата минута.

Преди това Лионел Меси бе дал аванс на каталунците с попадение в 19-ата минута, а асистенцията бе на Артуро Видал. Два гола на Кристиан Стуани (45' и 51') обаче обърнаха резултата в полза на гостите. В 63-ата барселонци успяха да изравнят. Меси подаде към Луис Суарес на първа греда, той вдигна топката, а Жерард Пике успя да надскочи всички, за да отбележи за 2:2.

В 86-ата Бускетс беше препънат пред наказателното поле на противника, но това остана скрито за съдията. Малко след това Коутиньо бе близо до гола, но той нямаше късмет.