Борусия Дортмунд със загуба след като остана без Холанд (видео)

Борусия Мьонхенгладбах успя да победи Борусия Дортмунд с 1:0 в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата.

Слабата игра и на двата отбора не предложи нищо впечатляващо през първото полувреме освен един-единствен точен удар - попадението на Денис Закария в 37-та минута. Още по-неловко стана за дортмундци след като няколко минути след гола на съперника си те остана с човек по-малко. Бившият халф на Гладбах Махмуд Дахуд получи втори жълт картон и съответно червен.

По-слабата игра на Борусия Дортмунд бе предизвестена, тъй като се знаеше, че две от звездите няма да участват днес - Марко Ройс има контузия в коляното, а Ерлинг Холанд - мускулна травма. "Жълто-черните" се сдобиха с необичайна предна линия, съставена от Дониел Мален, Юсуфа Мукоко и влезлите като резерви Торган Азар и Ансгар Кнауф. В 74-та минута Закария можеше да вкара още веднъж, но вратарят Кобел спаси.

Така Борусия Мьонхенгладбах събра 7 точки и се изстреля на 11-о място, докато Борусия Дортмунд падна на четвърта позиция с 12 пункта и вече изостава с четири от хегемона и лидер Байерн Мюнхен.