И Суперкупата на Германия е за Байерн (видео)

Байерн Мюнхен спечели поредния си трофей. Този път баварците станаха супершампиони на Германия. Това стана факт след успех с 3:2 над своя голям съперник - Борусия Дортмунд. Баварският колос забрави бързо загубата от преди няколко дни от Хофе и днес показа добре познатата си класа.

Байерн първи стигна до гол. Това се случи в 18-ата минута след отлична контра, като топката мина през Дейвис, Мюлер и Левандовски, а Толисо стреля в напречната греда, преди да направи добавка от няколко сантиметра - 1:0. В 32-рата минута Байерн Мюнхен достигна до втори гол. След продължително разиграване пред половината на "жълто-черните" топката достигна до Алфонсо Дейвис. Канадският бек центрира в наказателното поле, където чакаше Томас Мюлер, който с глава покачи на 2:0.

В 40-тата минута гостите намалиха резултата. След преса в половината на Байерн Мюнхен домакините сбъркаха. Топката се озова в Ерлинг Холанд, който реши да комбинира с Юлиан Бранд и немският национал разпечата Мануел Нойер. В 55-ата минута "жълто-черните" изравниха. Томас Дилейни по отличен начин Ерлинг Холанд зад гърба на защитата. Норвежецът напредна и хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл.

В 82-ата минута Дилейни се забави с обработването на топката, Кимих му я отне и веднага подаде на Левандовски. Полякът напредна и върна към Кимих, чийто изстрел беше спасен от Хитц, но вече падайки Кимих съумя да отбележи победния гол в мача.