Не стана дерби - Дортмунд разби Мьонхенгладбах (видео)

Вицешампионът Борусия Дортмунд победи гостуващи Борусия Мьонхенгладбах с категоричното 3:0 в първия кръг от германската футболно първенство. "Жълто-черните" имаха превъзходство и заслужено стигнаха до успеха. Домакините откриха резултата в 35-ата минута след комбинация между двама 17-годишни тийнейджъри. Джио Рейна се възползва от подаване на връстника си Белингам и прониза Зомер с шут по диагонала - 1:0.

В началото на второто полувреме Борусия стигна до дузпа. Това се случи в 54-ата минута, когато Рейна падна на земята след единоборство с Рами Бенсебаини. Наложи се намесата на ВАР, след което реферът посочи бялата точка. Холанд беше точен с левия крак - 2:0. В 77-та минута домакините сложиха точка на спора, а заслугата беше изцяло на Джейдън Санчо. Англичанинът получи малко пред наказателното си поле, пробяга почти целия терен и пусна в коридор за Халанд, който разстреля Зомер, фиксирайки крайния резултат.

Двубоят се играе през 9300 зрители на "Сигнал Идуна Парк".