Байерн няма насищане - взе и Купата на Германия

Байерн Мюнхен се наложи над Байер Леверкузен с 3:1 във финала за Купата на Германия. Така шампионите спечелиха и второто по важност отличие в страната.

Дейвид Алаба даде аванс на тима си, след като бе точен от пряк свободен удар в 16-ата минута. Серж Гнабри вкара втори гол в 24-ата минута, завършвайки отлична контра на тима си, а асистенцията бе на Кимих. След час игра Роберт Левандовски направи резултата класически.

В 63-ата минута Свен Бендер върна едно попадение. Той изпревари Горетцка след центриране от корнер на Демирбай и не остави шансове на Нойер. До края обаче "аспирините" не успяха да вкарат мача в продължения, но в самия край на мача двата тима си размениха по един гол. Първо баварците вкараха чрез Левандовски в 89-ата, а малко след това Хаветрц се разписа от дузпа. Така Байерн вдигна още един трофей.