Холанд няма спирачки, а Дортмунд си отмъсти на Вердер

Борусия Дортмунд си върна на закъсалия Вердер Бремен за неприятното отпадане за купата на Германия преди няколко седмици и победи с 2:0 като гост в мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига. Точни за "жълто-черните" бяха Дан-Аксел Загаду и Ерлинг Холанд през второто полувреме. Така рурският клуб събра 45 точки и излезе на второ място във временното класиране. "Бременските музиканти" записаха пета поредна загуба и са предпоследни.

В 52-ата Холанд отправи шут, но противников играч изби топката в корнер. При последвалото му изпълнение Загаду с воле откри резултата в полза на Дортмунд. В 66-ата минута Холанд вкара дежурния си гол. Нападателят бе намерен на добра позиция от Хакими и удвои преднината на BVB. Това бе 11-о попадение за Холанд в 7 мача за "жълто-черните".