Байерн си припомни вкуса на победата

Байерн Мюнхен донесе малко радост на феновете си. Баварците се налоиха над Волфсбургс 3:1 на гост в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. По този начин шампионите прекъснаха лошата серия от четири срещи без успех във всички надпревари и дори се върнаха на втора позиция в класирането.

Страхотен мач направи Роберт Левандовски, който вкара два гола - в 30-ата и 48-ата минути, преди “вълците" да намалят чрез Ваут Вегхорст в 63-ата. Малко преди това Ариен Робен беше изгонен. Той имаше един жълт картон за симулация от първото полувреме, а при втората ситуация извърши ненужно грубо нарушение и трябваше да напусне терена.

Баварците не допуснаха обрат, напротив - Хамес Родригес им подсигури победата с попадение в 72-ата минута.