Леверкузен разпилян от Байерн - броени дни преди гостуването си в Разград

Предстоящият съперник на Лудогорец в турнира Лига Европа Байер Леверкузен допусна очаквано поражение при визитата си на Байерн Мюнхен. Баварците се наложиха с 3:1 над "аспирините" в мач от 3-ия кръг на Бундеслигата.

Вендел даде аванс на гостите, след като бе точен от дузпа в 6-ата минута, но това бе всичко по-интересно пред вратата на домакините. Корентен Толисо изравни в 10-ата минута, Ариен Робен в 19-ата обърна нещата в полза за баварците. След почивката третият гол бе просто въпрос на време. Той все пак падна малко преди последния съдийски сигнал и бе дело на Хамес. Иначе трябва да се отчете една ситуация в 80-ата минута, когато появилият се като резерва Карим Белараби влезе изключително грубо в краката на Рафиня. Последният пък напусна принудително, като тепърва ще става ясно какво е неговото състояние.