Дортмунд с труден успех над Айнтрахт Франкфурт

Борусия Дортмунд записа труден успех над Айнтрахт Франкфурт с 3:1 в двубой от третия кръг на Бундеслигата, игран пред пълните трибуни на "Сигнал Идуна Парк". През първата част почти нямаше положения.

Гостите се бяха затворили добре, но въпреки това BVB успя да открие резултата при едно от малкото си положения. Това стана десетина минути преди почивката, когато защитникът Абду Диало направи успешна добавка на спасения си удар.

"Орлите" изравниха чрез Себастиан Алер в средата на втората част. Малко след това обаче бившият играч на Айнтрахт Мариус Волф върна аванса на Дортмунд с много силен удар, а в 88-ата минута Пако Алкасер сложи точка на спора с първия си гол за вестфалци.

След този успех Дортмунд вече има 7 точки в актива си и излезе на върха преди останалите мачове от кръга, докато Айнтрахт е на десета позиция в таблицата с три пункта.