Байерн се поизмъчи срещу аматьори, Айнтрахт отстранен рано за Купата на Германия

Байерн Мюнхен постигна измъчена победа с 1:0 при визитата си на тима от регионалните лиги - Дрохтестер/Асел в среща от 1-ия кръг на турнира за Купата на Германия. Все пак трябва да се отбележи, че грандът от Мюнхен направи истински празник за феновете на домакините, на китното стадионче "Кехдингер", на което присъставаха над 3000 души.

Треньорът на гостите Нико Ковач пък реши да не пести силите на своите най-добри футболисти и излезе с доста силен стартов състав за днешната среща, а тимът му определено не се представи в най-добрата си светлина.

"Баварците" бяха пълни господари на терена, но стигнаха едва до един гол, който бе дело на Роберт Левандовски в 82-ата минута.

Бомбата на този етап на турнира хвърли друг аматьорски отбор - Улм, който отстрани настоящия носител на Купата на Германия Айнтрахт Франкфурт с 2:1. Кинле (48) и Лукс (75) бяха точни за победителите, а за "орлите" се разписа Гонсало Пасиенсия в 90-ата минута.