Анже – Олимпик Марсилия
Стадион: "Жан Буен“, Анже
Дата: 03.12.2019 г.
Час: 20:00

Анже все още е една от най-приятните изненади до момента в Лига 1. Клубът от едноименния град е на 3-то място във временното класиране след изиграването на 16 кръга и е с актив от 24 точки. В последния си мач от шампионата обаче играчите на Стефан Мулен продължиха с неубедителните си изяви далеч от дома. Този път "черно-белите“ отстъпиха с 1:3 от Ница след допуснат пълен обрат. Така Анже записа четвърта поредна визита без успех.

Канга, Траоре, Нинга и Нури са контузени за домакините.

Анже има четири поредни ремита срещу Марсилия във всички турнирни двубои между двата съперника.

В същото време грандът от юга пристига в серия от четири последователни успеха. В последния си мач от първенството играчите на Андре Вилаш-Боаш стигнаха до драматичен успех у дома за крайното 2:1 срещу новака Брест. Победата не дойде никак лесно за "финикийците“, които завоюваха пълния комплект точки с гол в последната минута. ОМ имаше тотално надмощие и щеше да е незаслужено, ако не бе спечелил. В момента южняците са 2-ри с 28 точки и при успех ще могат да се доближат поне за 24 часа на два пункта от лидера ПСЖ, който ще е с два мача по-малко.