Ливърпул победи Челси и спечели Суперкупата на Европа

Днес се проведе мачът  за Суперкупата на УЕФА - Ливърпул и Челси не определиха победител нито в редовното време, нито в продълженията. При изпълнение на дузпи триумфира отборът на Юрген Клоп.

Резултатът бе открит  в 36-ата минута, когато Оливие Жиру се възползва от подаване на  Кристиан Пулишич. Няколко минути по-късно самият американски халф можеше да удвои преднината  на отбора на Франк Лампард, но голът бе отменен поради засада.

Ливърпул възстанови статуквото веднага след почивката - отличи се Садио Мане, а Роберто Фирмино асистира при единоборство с Кепа Арисабалага.

Резултатът 1: 1 се запази до края на редовното време, а в продълженията отборите отново си  размениха по един гол.  Садио Мане оформи дубъл, а пет минути по-късно Жоржиньо бе точен от дузпа, която така и не стана ясно за какво бе дадена.

Така продълженията завършиха  при резултат 2: 2 и се стигна до дузпи, където хората на Клоп се оказаха по-успешни, а Тами Ейбрахам от "сините" не реализира опита си.

Този двубой бе юбилеен за Юрген Клоп, който проведе 800-ия си мач в треньорската кариера.

За Ливърпул този триумф в Суперкупата на УЕФА е четвърти в клубната история - преди това мърсисайдци спечелиха трофея през 1977, 2001 и 2005 година.