Пирин удари тим от родния елит в контрола

Пирин спечели втората си контрола от зимната подготовка, след като надделя над Царско село с 1:0 на стадион “Христо Ботев" в Благоевград.

Единственото попадение бе дело на ветерана Владислав Златинов в 40-ата минута. Преди това атаката стартира с центриране на Преслав Йорданов, топката стигна до Иван Тасев, който стреля, но топката се отби в гредата. Последва пас на Краси Станоев към Гощелиани, който намери близо до голлинията Владислав Златинов и той не сгреши отблизо.

Бившият футболист на Левски Орлин Старокин, който преди няколко дни подписа с Пирин, не взе участие в срещата. Отъстваха също така Станислав Манолев поради контузия и Джойн Аийна поради заболяване. И двамата треньори заложиха на доста играчи, което се очакваше с оглед на приятелския двубой.

Пред второто полувремета мачът премина равностойно, като и двата отбора имаха положения за гол.