Ботев взе дербито на Пловдив

Ботев Пловдив спечели с 2:0 градското дерби с Локомотив Пловдив, което бе от програмата на 1-ия кръг от родния шампионат. Звездата на "канарчетата" Тодор Неделев направи супер мач и бе с огромна заслуга за успеха, скед като се отчете с гол и асистенция.

Националът откри резултата в деветата минута с диагонален удар. В началото на второто полувреме новото попълнение на домакините Атанас Илиев удвои с глава.

Срещата в Коматево започна с пропуск на Иван Бандаловски. Опитният футболист стреля с глава от границата на вратарското поле, но Мартин Луков се справи със ситуацията.

Така носителят на Купата и Суперкупата на България започна сезона със загуба, а отборът на Ферарио Спасов записа впечатляващ старт.