Канарчетата се удавиха на два пъти в Черно море

Отборът на Черно море записа успех с 2:0 при домакинството си на Ботев Пловдив в мач от 10-ия кръг наefbet Лига, игран на стадион “Тича" във Варна. И двете попадения в мача паднаха през втората част чрез Исмаил Иса (50) и Мартин Mинчев от дузпа (67).

“Моряците" разпиляха своя съперник след почивката и заслужено спечелиха трите точки. Освен попаденията варненци изпуснаха дузпа, а на няколко пъти и стопроцентови положения пред Аргилашки. В 64-ата минута Вутов събори Родриго в наказателното поле и реферът правилно посочи бялата точка. Потърпевшият се нагърби с изпълнението, но ударът му бе спасен от Аргилашки.

Иначе само 60 секунди по-късно Черно море получи право да изпълни втора дузпа. Аргилашки хвана за фланелката Димов, след като изпусна топката при излизане да улови центриране отляво. Този път зад топката застана Мартин Минчев, който покачи на 2:0. Така "моряците" си спечелиха три точки.