Царско село шокира Берое

Царско село се наложи над Берое с 2:1 в първия мач от седмия кръг наefbet Лига. Двубоят бе първи за домакините на собствения им стадион, откакто тимът влезе в родния елит.

Софиянци поведоха в резултата в 21-та минута. Новото попълнение Антон Карачанаков получи на фланга, овладя и прати топката в мрежата със силен шут от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл – 1:0. Десет минути след това Карачанаков стреля от пряк свободен удар. Първият шут срещна гредата и се върна в крилото на домакините, който стреля отново, но над вратата.

Берое изравни резултата в 40-та минута. Първо Педро центрира от пряк свободен удар, но бранител на домакините изчисти в корнер. Отново португалецът центрира от ъгловия удар, а Камбуров засече топката с глава на втора греда и я прати в мрежата за 1:1.

Домакините отново излязоха напред в резултата в 70-та минута. Георгиев се възползва от грешка при изнасянето на топката, шутира от около 20 м и прати кълбото в мрежата – 2:1.