Лудогорец с победа в контрола, Тончи Кукоч напомни за себе си

Лудогорец се наложи над Хонвед с 4:2 в контрола на турска земя. Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Левски и българския футбол Иван Вуцов, който почина днес на 79-годишна възраст. Пламен Илиев направи своя неофициален дебют за българските шампиони.

Резултата откри Тишлер в 8-ата минута, макар да останаха съмнения за засада. в Моци изравни от дузпа 180 секунди по-късно.

Разградчани осъществиха пълен обрат чрез Натанаел в 16-ата минута, а в 33-ата минута Адриан Попа вкара трети гол, който бе негов дебютен за Лудогорец.. Чип намали след попадение в 56-ата минута, разписвайки се с глава отблизо, но с основна заслуга за този гол бе бившият играч на ЦСКА Тончи Кукоч, който даде страхотна асистенция.

Якуб Шверчок отново върна преднината от две попадения, бележейки в 81-ата минута, като по този начин бе оформен крайния резултат.