Локо Пловдив громи в последния си мач за 2018-та

Локомотив Пловдив завърши годината с разгромна победа. Възпитаниците на Бруно Акрапович разбиха с 4:0 Ботев Враца и ще зимуват на 8-мо място в класирането с актив от 25 точки. Всички голове паднаха през втората част - Бирсент Карагарен, Вилим Посинкович на два пъти и Ален Ожболт се разписаха за "черно-белите".

Локомотив откри резултата в 61-ата. Димитър Илиев подаде към Бирсент Карагарен, който със силен диагонален удар изведе "черно-белите" напред за 1:0. Седем минути по-късно отново Димитър Илиев даде към Карагарен, той центрира в наказателното поле, а там Вилим Посинкович засече за 2:0. В 78-ата минута Мартин Луков се намеси след удар с глава на Йордан Апостолов. В 81-ата минута резултатът стана класически. Елитон Жуниор изведе Вилим Посинкович, който очи в очи с Костов не сбърка за 3:0. Ботев отговори с опасна атака чрез Валери Божинов, която завърши със спасяване на Луков. Крайното 4:0 бе оформено в добавеното време на срещата. Шут на Елитон Жуниор бе избит, а добавката на Ален Ожболт от малък ъгъл осигури четвъртото попадение за Локомотив.