Черно море завърши годината с равенство

Черно море завърши 2018 година с равенство. “Моряците" записаха 1:1 при гостуването си на Витоша в Бистрица в мач от 20-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците" стартираха добре двубоя и още в 14-ата можеха да открият резултата. Георги Илиев видя включването от втора позиция на Дани Кики, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Само шест минути по-късно варненци поведоха в резултата. Автор на попадението стана Георги Илиев, който отправи удар от 16 метра, топката рикошира в крака на Узунов и влетя в мрежата зад Християн Василев за 1:0.

В 73-ата Ивайло Лазаров успя да изравни резултата, след като засече с глава центриране Румен Гьонов. В 77-ата минута Петър Витанов финтира бранител пред наказателното поле и стреля, но топката се отби от левия страничен стълб. В 91-вата минута Георги Илиев се пребори за топката в центъра на терена, пусна вляво към Ради Василев, който нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но топката се удари от външната страна на мрежата на вратата на Бистрица.