Нюкасъл Юнайтед загуби важни играчи

Нюкасъл Юнайтед загуби двама важни играчи по време на домакинския мач срещу Улвърхемптън от  26-ия кръг на английската Висша лига (1: 1).

Парагвайският нападател Мигел Алмирон не успя да продължи играта след почивката, а четвърт час по-късно към него се присъедини френският нападател Алан Сен-Максимен, който вече получи третата си контузия през настоящия сезон.

Според официалния сайт на "свраките" причината за ранния край на срещата за Алмирон е контузия в коляното, докато Сен-Максимен е разтегнал мускул в слабините.

И двамата играчи преминаха необходимите медицински прегледи, които установиха, че те няма да се върнат в строя  преди началото на април 2020 г.

Също така в хода на същата среща се контузи защитникът Емил Крафт, но той успя да се размине с лека контузия, в резултат на което ще може да започне тренировки тази седмица.

Тази новина означава, че Мигел и Алан няма да могат да помогнат на отбора си в следващите мачове срещу УБА, Астън Вила и Брайтън.