Арсенал отстрани Ливърпул от Купата след дузпи

Ливърпул прие Арсенал в срещата от осминафиналната фаза на Купата на лигата, само дни след победата на мърсисайдци във Висшата лига над "артилеристите". Днес обаче, както на старта на сезона в Къмюнити Шийлд, при равенство в редовното време 0:0 и изпълнени дузпи, Арсенал спечели и продължава напред.

До почивката днес Арсенал залагаше на действия на контра и приемаше атаките на съперника. Нкетиа имаше добра възможност за гол при една от редките контри на гостите, а Ливърпул можеше да излезе напред точно в края на полувремето когато Жота не успя да матира Лено и топката попадна в Минамино, който удари греда.

След почивката Ливърпул остана по-стабилен, но и двата тима имаха възможности да спечелят срещата, което така и не се случи. Стигна се до дузпи, където Ливърпул изпълняваше първи:

1.Джеймс Милнър изпълни перфектна дузпа за 1:0;
2. Лаказет прати Адриан в грешна посока за 1:1;
3. Вайналдум прати топката точно до в гредата и мрежата за 2:1;
4. Адриан улови ъгъла на Седрик Соареш, но той стреля перфектно до гредата за 2:2;
5. Минамино бе точен за 3:2 за Ливърпул;
6. Елнени стреля в обсега на Адриан и той спаси - 3:2;
7. Дивок Ориги без засилка стреля в Лено - 3:2;
8. Мейтланд-Найлс с хладнокръвно изпълнение върна равенството 3:3;
9. Къртис Джоунс стреля прецизно в ъгъла на Лено - 4:3;
10. Пепе прати Адриан в грешна посока за 4:4;
11. Хари Уилсън стреля ниско в десния ъгъл, но Лено спаси - 4:4;
12. Джо Уилок стреля в Адриан, но топката премина през краката му и Арсенал преминава към четвърт-финалите.