Гуардиола: Лестър не искаше да играе

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола обвини Лестър за негативния стил на игра в мача между двата отбора, който "лисиците" спечелиха с 5:2.

Хората на Гуардиола успяха да открият резултата още в четвъртата минута на домакинството си на Лестър. Но "гражданите" така и не успяха да развият игровото си предимство.

Гуардиола чувства, че "лисиците" просто не са искали да играят футбол и са чакали Сити да сгреши.

"Бяхме много добри през първите 30 минути. Вкарахме ранен гол, след което съперниците не промениха стила си на игра. Те се защитаваха толкова дълбоко, а това не е лесно.

Проблемът бе, че се подложихме на допълнителен натиск в желанието си да вкараме втория гол, когато противникът не искаше да играе.

Не създадохме шансове, което ни изнерви, а когато срещу теб дадат три дузпи, тогава е невъзможно да спечелиш.

Не знам колко шанса имаха. Знам, че им харесва да контраатакуват и ние се опитахме да го предотвратим. В случая на първия гол, например, това не беше контраатака и успяхме да се върнем.

Остава да приемем и подобрим играта си в тази зона“, заяви Гуардиола.

Напомняме, че преди мача с Лестър испанският специалист се оплака от натоварения график и предупреди, че футболистите му не са машини.