Отличен Челси над Барнзли, Хаверц с хетрик

Челси прие Барнзли в срещата от третия кръг на Купата на лигата. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 6:0 и продължават напред в състезанието, като Кай Хаверц откри сметката си в двубоя, и достигна и до първи хетрик за новия си тим. Тами Ейбрахам също блестя в срещата с гол и две асистенции за Хаверц.

В 19-ата минута днес Ейбрахам откри резултата след като пресече подаване в защитата на противника от Удроу към Халме, и вкара през вратаря за 1:0. В 28-ата минута Хаверц откри когато показа спокойствие в полето при подаване на Маунт за 2:0.

След почивката в 49-ата минута Баркли вкара за 3:0 след нови грешки в защитата на гостите. В 55-ата минута Ейбрахам с елегантно отиграване пусна за включилият се Хаверц за 4:0. В 65-ата минута Ейбрахам от средата на терена изведе Хаверц сам срещу вратаря за 5:0.

В 82-ата минута и резервата Жиру се разписа, когато с плонж завърши центриране на Бен Чилуел за 6:0.