Ван Дайк и Алисон подариха победа на Арсенал

Арсенал прие Ливърпул в срещата от тридесет и шестия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Емирейтс" спечелиха с 2:1 и се покачиха до 9-ата позиция в таблицата, на 3 точки от шестата позиция на Уулвърхемптън Уондърърс 2 кръга преди края.

Ливърпул започна много по-добре днес, като след няколко ситуации стигна до гол в 20-ата минута когато Фирмино намери Робертсън в полето, и той центрира успоредно за Мане, който се включи между двама и стреля от непосредствена близост за 1:0.

В 32-ата минута Арсенал изравни когато Ван Дайк върна неточно към вратаря, Лаказет пресече подаването и заобиколи Алисон преди да стреля на празна врата за 1:1 с първия удар на домакините в мача. В 44-ата минута когато Ливърпул отново доминираше, Лаказет пресече и подаване на Алисон и намери Нелсън за 2:1.

След почивката инициативата отново беше само в Ливърпул, който създаде редица положения, но без успех. Това стана първата победа на Арсенал над Ливърпул от 2015 г.