Ман Сити с трудна победа над Борнемут

Ман Сити с трудна победа над  Борнемут

Манчестър Сити победи Борнемут с 2:1 в мач от 36-я кръг на Висшата лига на Англия.

Първият удар към една от двете врати бе отправен от гостите - в 3-та минута Дан Гослинг стреля с глава, но Едерсон улови. Отговорът на "гражданите" дойде след две минути и  бе зашеметяващ. Давид Силва от пряк свободен удар, с левия крак изпрати топката под горната греда 1:0!

Малко след това Фернандиньо отправи мощен удар, но кълбото премина покрай вратата на Борнемут.

Общо взето гостите се опитваха да играят с дълги пасове от дълбочина, но "гражданите" контролираха ситуацията и покриваха зоните, в които бяха изпращани топките. Общо взето не се случи нищо интересно до междинната пауза. Сити владееше топката в 79% от времето, а единствено Джошуа Кинг застраши Едерсон, пращайки топката покрай вратаря в 21-та минута.

Малко по-интересна стана играта през втората част на полувремето. Гостите се раздвижиха, изнесоха действията по-напред, а Доминик Соланке, Джошуа Кинг и Джуниър Станислас имаха възможност да отправят удари. Най-чистото положение за Борнемут бе в 37-та минута, когато защитникът Диего Рико от наказателното поле стреля, но не улучи вратата.

Минута по-късно домакините нанесоха втория си удар. Давид Силва с точен пас намери Габриел Жезуш, а бразилецът с десния крак изпрати топката в ъгъла - 2:0!

Второто полувреме премина по-спокойно, като гостите очевидно се примириха със случващото се, а "гражданите" от своя страна се опитваха да пестят сили. В средата на тази част Стив Кук събори Жезуш в наказателното си поле след шпагат, а съдията даде дузпа, но след намеса на ВАР, това решение бе отменено. Веднага след това нападателят отправи мощен удар от наказателното поле, но топката облиза страничната греда на съперника.

В самия край на мача Сити проспа триходова и бърза атака на гостите. Рико подаде на Калъм Уилсън, а той изведе Дейвид Брукс на добра позиция в наказателното поле на домакините - 2:1!

Гостите можеха да изравнят минута по-късно. Калъм Уилсън стреля от около 10 метра срещу Едерсон,  вместо да подаде на намиращия се в отлична позиция Хари Уилсън.

Очевидно бе, че попадението даде импулс в играта на Борнемут, които натиснаха съперника си. По-активната игра на гостите се пренесе и в компенсираното време от 6 минути. Калъм Уилсън отправи хубав удар с глава, а Жеферсон Лерма се засуети и бе блокиран. Ерик Гарсия от Сити получи жълт картон след като спря хубава атака на гостите в средата на терена. Минута преди края Едерсон се намеси блестящо при едно центриране.

При този резултат завърши срещата. Сити постигна трудна победа над аутсайдера и събра 75 точки. Гостите остават в зоната на изпадащите, на 3 точки от спасителния бряг.

В следващия кръг "гражданите" ще са гости на Уотфорд, а Борнемут ще приеме Саутхемптън.