Лестър се върна срещу Челси

Челси прие Лестър Сити в срещата от втория кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините поведоха рано, но допуснаха противника да се върне до 1:1 във втората част след гол на Ндиди.

Мейсън Маунт вкара за Челси в 7-ата минута в своя домашен дебют. Той оформи 1:0 и стана първият англичанин с гол за Челси при английски мениджър от 1996-та година насам. Последният такъв бе Денис Уайз при Глен Ходъл през май, 1996-та.

До почивката и двата отбора имаха силни положения, но не бяха концентрирани пред вратата. В 67-ата минута Ндиди изравни след един корнер на Мадисън и перфектен удар с глава - 1:1. До края на срещата Лестър остана по-силен и можеше да спечели чрез Варди и Мадисън, които пропуснаха възможности.

Това бе мач номер 500 за Лестър във Висшата лига и тимът стана 16-ят с толкова в лигата. От предишните 15 отбора само 5 спечелиха своя мач номер 500 - Арсенал, Евертън, Тотнъм, Нюкасъл и последно Манчестър Сити през април 2010-та с 6:1 над Бърнли.