Челси взе дербито срещу Арсенал

Челси се наложи над Арсенал с 3:2 на "Стамфорд Бридж" в голямото дерби от втория кръг в Премиър лийг. Педро Родригес откри в деветата минута. Алваро Мората удвои в 20-ата, като минута по-рано Обемеянг направи невероятен пропуск пред противниковата врата. В 37-ата минута Хенрих Мхитарян намали с удар от 20 метра за 2:1. Четири минути преди почивката Алекс Иуоби изравни, а асистенцията бе на Мхитарян.

Маркос Алонсо направи 3:2 в 81-вата. При тази ситуация Лаказет сбърка един пас назад, което даде възможност на Азар да пробие отляво, след което да центрира по земя към Алонсо, който стреля между краката на Чех за 3:2.

Така Челси се поздрави с втори пореден успех. "Сините" записаха вече първата си победа под ръководството на Маурицио Сари - 3:0 като гост на Хъдърсфийлд, докато "артилеристите" инкасираха загуба с 0:2 от шампиона Манчестър Сити у дома на старта на сезона, а днес отново не спечелиха и точка.