Тотнъм победи Фулъм, Евертън се оказа по-силен от Саутхемптън

Състояха се още четири мача в рамките на втория кръг на Висшата лига на Англия. Тотнъм, Евертън и Лестър постигнаха домакински победи, а Уест Хем изненадващо отстъпи на гостите от Борнемут.

Двубоят между Тотнъм и Фулъм се проведе на стадион "Уембли" и завърши при резултат 3:1 за "шпорите". Автор на първия гол стана полузащитникът на Тотнъм Лукас Моура, който се отличи в 43-та минута. В наалото на второто полувреме Фулъм изразни благодарение на точния удар на Александър Митрович. В 74-та минута Кириън Трипиър изведе "шпорите" напред,  а малко след това точка в спора постави Хари Кейн. За отбелязване е, че това е първи гол на Хари през август. Попадението дойде в 15-ия мач на Кейн през този месец от годината и след 49 неуспешни опита.

С този успех Тотнъм излезе временно на първо място в класирането с шест точки, колкото има и Борнемут, но лондончани са с по-добра голова разлика. Фулъм е предпоследен без спечелен актив.